Przejdź do głównej zawartości

Monopoly Uncharted

Wszyscy znamy tę grę. Z daty na opakowaniu wynika, że już prawie sto lat świat zagrywa się w Monopoly. Ostatnimi czasy zaczęto działać na sentymencie, nostalgii i przede wszystkim na markach. Dlatego też powstają takie twory jak Monopoly Uncharted czy Rick i Morty nawiązując luźno do konkretnych universum.
Zasady wszyscy znamy. Kupujemy konkretne pola i stawiamy na nich nieruchomości. Nie każdy wie ale gra wyszła w czasie wielkiego kryzysu. Założenia były takie, że wygrana jest praktycznie niemożliwa bo bardzo szybko idzie się pozbyć całej gotówki stając na zajętych polach i płacąc czynsz.
Jak to wygląda w growej wersji? Plansza jest okraszona odpowiednimi grafikami oraz znanymi z gry miejscówkami. Na minus zaznaczę, że grafiki są w dość kiepskiej rozdzielczości przez co są po prostu rozmazane.
Tak wygląda pudełko.


Chyba celowo nie ma tam napisu Uncharted 4 bo tak zwane karty Fortune and Fate jak i pola na planszy nawiązują również do poprzednich części.

Zmieniono również pionki tak aby każdy fan czuł się swojsko. Fani gry powinni być zadowoleni.Same karty nieruchomości oraz fortuny i przeznaczenia są wykonane solidnie z grubszego kartonika. Szkoda tylko, że domki to już klasyczna wersja. A gdyby tak domki były jakimiś budowlami z gry to byłoby miło.
Gdyby tylko rozdzielczość obrazków była większa - ehh tu pokpiono sprawę.






Co ja jeszcze mogę napisać o grze, którą każdy zna? A no to, że jest to zakup obowiązkowy dla każdego fana marki.
A jak się w to gra? W dwie osoby jest trochę czerstwo ale zabawa jest udana. Natomiast jeśli macie co najmniej 4 osoby to robi się już ciekawie. Smaczków jest sporo i fajnie się gra w planszówkę po ukończeniu wszystkich czterech odsłon. Osoby niezaznajomione z grą również mogą się wciągnąć wystarczy normikom powiedzieć, że to jest coś jak Indiana Jones i już łapią klimacik.
Mała uwaga - gra nie wyszła w polskiej wersji językowej.

Komentarze

  1. Zapraszam do konkursu w którym można wygrać dowolną grę: https://www.bananki.pl/event/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Top 100 na C64 odcinek 1

Ze względu na to, że na komodę wyszło kilka tysięcy gier ranking swój przedstawiam alfabetycznie. Zrobienie rankingu punktowego zajęłoby kilka lat tak więc jest od A do Z. Moje najlepsze gry C64. (numeracja nie ma nic do rzeczy z miejscem na liście)

Moje top 100 na Commodore 64 odcinek 4/4

I to już ostatni odcinek wspomnień zapraszam

Wrześniowe zakupy

Bloga zacznę jak zawsze od rzeczy najmniej ciekawych aby stopniować napięcie. Na początek wpadły trzy gry na Playstation 3. Kosztowały mniej niż drogie piweczko. I tak Virtua Tennis 3 w platynie, który ładnie się prezentuje z odwróconą okładką. Pograłem dla testów kilka godzin i widać już zmęczenie materiału poprzednie były lepsze. Ciekawe jak tam z VT4. VT4 również zakupię dla porównania w najbliższym czasie. Drugą grą na PS3 jest Dynasty Warriors 6 Empires czyli nawalanie jednego przycisku przez całą grę. To takie w sumie „My name is Mayo” ale więcej akcji się dzieje. Trzecim uzupełnieniem na półce pełnej niespodzianek jest Time Crisis 4. O tej grze się nie wypowiem bo kupno pistoleciku do move planuję odłożyć na później. Taki pistolecik i navi controller to wydatek jakichś 80 zł a przecież są też inne wydatki – to znaczy inne gry do kupienia. Nudny wstępniak za mną to teraz coś ciekawszego. Pewnie nie wielu z Was wie ale amerykańskie wydania gier na ps4 zawierają al...